Deze week een verslag van Eveline Kallenberg en Marjolein Berends :

Deze wedstrijd ging tussen Grasshoppers (U16-1) en The Black Eagles (U20-2). The Black Eagles hadden lange, stevige meiden. Wij speelden eigenlijk met 7 meiden. Anouk, Dionne, Rianne en Fleur waren geblesseerd. Maar we hadden Marieke (MU14) en Lisa (MU14) erbij.
 
In het 1e kwart waren de startende 5:
Judith, Asa, Saskia, Marjolein en Deborah.

Het ging in het begin nog vrij gelijk op. We hadden een paar mooie fast breaks waaruit we ook scoorden. Maar eind 1e, begin 2e kwart kregen we al een beetje foutenlast.
Marjolein had al snel 2 fouten, net als Juliëtte.

In het 2e kwart liepen The Black Eagles al wat uit, dat kwam voornamelijk doordat we een paar aanvallen balverlies hadden. Verder nog meer foutenlast, ook Eveline had nu al 2 fout.

.

De 2e helft begonnen we slordig met veel balverlies door lopen en slechte passes. Er zaten veel goede stukken bij, waaraan je kon zien wat we die week hadden geleerd op de training. Maar er was te veel en te makkelijk balverlies. Black Eagles had door dat wij de meeste scores haalden uit de een tegen een en het afmaken van de ballen inside, dus gingen wij onze nieuwe aanval spelen, gericht tegen de zone. Dit ging al een stuk beter en we wisten tot een aantal scores te komen. Gelukkig hadden we deze aanval genoeg getraind deze week.

In de 4e periode waren er al veel speelsters met 4 fout, erg vervelend aangezien we maar 7 vaste speelsters hadden en veel geblesseerden. Black Eagles was sterk in het rebounden en had hun lengte ook mee. Ons team moest daar dus goed tegen uitboxen en de rebound pakken. Na de helft van het vierde kwart viel Marjolein uit met 5 fout en mocht Marieke haar eerste minuten maken bij het U16 team van Grasshoppers Marieke deed het goed voor haar eerste minuten en pakten ook nog wat reboundjes mee ook erg handig zo’n invalster. Uiteindelijk konden wij het team uit Rosmalen niet de baas zijn en hebben wij verloren met 14 puntjes.

Eindstand: 59 – 73

Statistieken:

Deborah 18 pnt./ 3 bv/ 6 uit 18 vw/ 6 reb.,  Asa 13 pnt. / 3 int./ 5 bv./ 2 uit 2 vw.  Saskia 12 pnt./ 12 int./ 6 bv./ 2 uit 4 vw. /4 ft.  Eveline 7 pnt./ 6 int./ 3 bv./ 2 uit 2 vw./ 4 ft.  Marjolein, 6 pnt./ 7 bv./ 7 reb./ 5 ft.  Judith 3 pnt./ 6 bv. Juliëtte 2 pnt./ 2 uit 2 vw.

Reactie coach :

Dit was een goede wedstrijd van ons. Te bedenken dat we het 1e kwart eindigden met een stand van 14-21. Dit betekent dat het gaatje toen eigenlijk al geslagen was. Het 2e kwart verloren we slechts met 4 puntjes en het 3e kwart winnen we zelfs met 3 punten!!!

Als je bedenkt dat wij deze wedstrijd slechts konden beschikken over 7 fitte speelsters, waarvan er 2 nog uitkomen in de U14 competitie, daarnaast speelden we dus tegen een U20 team, dan denk ik dat je zeker tevreden mag zijn over dit behaalde resultaat. We hebben ze het erg lastig gemaakt. De goede 3e periode konden we helaas niet vasthouden, aangezien wij in foutenlast kwamen, dit was wel een beetje jammer. Daarnaast is het toch wel grappig om te zien dat Black Eagles het grootste gedeelte van de wedstrijd in een zone ging staan, dit doe je alleen als je het man-to-man niet kan oplossen. Met andere woorden zij kunnen ons gewoon individeel niet inside afstoppen en gaan daardoor in een zone staan. Dit zie ik dan ook weer als een compliment voor ons team (positief blijven..). Maar als coach moet je ook reëel blijven, dit jaar is een jaar van opleiden en ik zie bij een aantal zeker een stijgende lijn. Bij sommigen daarentegen ben ik nog niet geheel tevreden en zullen harder moeten werken om hun minuten te verdienen.